Povrchová vrstva na čočky Blue Control

BlueControl a Hi-Vision LongLife

Povrchová úprava BlueControl neutralizuje modré světlo, které vyzařují LCD nebo LED obrazovky, a které je obsaženo i ve slunečním záření, omezuje únavu očí a stížnosti na pocit napětí v očích. Další výhody BlueControl zahrnují:

- Menší oslnění

- Vyšší kontrast

Lidem, kteří nosí brýle, to zaručuje lepší podmínky pro oči, uvolněnější vidění a lepší vnímání přírodních barev při každodenním používání moderních digitálních zařízení.  
Vzhledem k tomu, že se BlueControl nabízí v kombinaci s bezkonkurenční antireflexní povrchovou úpravou Hi-Vision LongLife, nabízí nositelům čoček ještě větší pohodlí: je odolná proti poškrábání, odpuzuje vodu a nečistoty, má antistatické vlastnosti a je mimořádně spolehlivá díky zdokonalenému technologickému procesu .

Pozitivní výsledky testu

Výzkum ukázal, že pokud jsou lidé obeznámeni s potenciálně škodlivými účinky modrého světla, jsou výrazně přesvědčeni o výhodách BlueControl. Po vysvětlení škodlivých účinků považuje tyto čočky za atraktivní 78% zástupců cílové skupiny a 58% má přímý zájem navštívit očního specialistu pro více informací.  
Marketingová manažerka HOYA Lens v Německu Mirjam Röschová říká: „83 % ze všech nositelů brýlí, kteří používají digitální zařízení každý den, uvádí, že během používání nebo po něm zažívá nepříjemné pocity nebo bolest očí.

 
Modré světlo

  Chytré telefony, tablety, notebooky, LCD a LED obrazovky vyzařují modré světlo neboli viditelné světlo o vysoké energii. Modré světlo je přítomno také v úsporném vnitřním osvětlení a v přímém slunečním světle. I když je nezbytné pro to, abychom během dne zůstali v bdělém stavu, přílišné vystavení modrému světlu způsobuje únavu, pálení očí, bolesti hlavy a dokonce i nespavost, jelikož narušuje denní a noční rytmus biologických hodin.   
  
Většina z nás používá digitální zařízení od časného rána až do pozdního večera, pro práci i pro hraní her, přístup k sociálním médiím, shromažďování informací, sledování televize atd. Proto jsme záření modrého světla vystaveni častěji a na delší dobu. A s vyšší kvalitou obrazovek se bude vyzařování modrého světla pouze zvyšovat. 

Monday the 27th.